Tanışma Siteleri

Blog Yorum Yok 1 Ekim 2019 136 Görüntüleme

Tanışma siteleri, internet ortamında faaliyet gösteren ve ilk başlarda sadece yazışma özelliği ile kullanılabilen sitelerdir. Bu siteler sayesinde yıllardır insanlar birbirlerini tanıyor ve arkadaşlık kuruyorlar.

Tanışma siteleri sayesinde ülkeler arasında yapılan yazışma trafiği sayesinde zaman zaman ciddi birlikteliklerin çıktığı bile oluyor. Bu konuda televizyonlarda ve diğer basın yayın araçlarında haber olmuş onlarca örnek bulmak mümkündür.

Geniş uygulama alanı düşünüldüğünde tanışma siteleri olarak kullanılan chat sitelerinin sadece uluslararası bir alanda kullanıldığını söylemek bu sitelere haksızlık etmek olur. Tanışma siteleri olarak Türkiye’de faaliyet gösteren internet sitelerinin tamamının öncelikli hedefi Türkiye’de yaşayan insanların birbirlerini tanımasını sağlamaktır.

Tanışma Sitelerinin Özellikleri Nelerdir?

Tanışma siteleri olarak açılan chat sitelerinin en önemli özelliği kullanıcıların belirli odalara giriş yaparak bu odalarda bulunan diğer kullanıcılarla yazışma olanağı sağlamasıdır.

Chat sitelerinin odalarına giriş yapabilmek için sayfaya ilk girişte nick almak yani bir rumuzla odalara girmek mecburi bir uygulamadır. Alınan rumuz ile girilen bu odalarda tanışma sitelerinin sağladığı sesli ve görüntülü konuşma özellikleri ile tanışmak istediğiniz insanlarla irtibat kurmak artık sizin için çok kolaydır.