Seslichat Flaşnikler

Blog Yorum Yok 27 Eylül 2019 249 Görüntüleme

Chat siteleri ilk kurulmaya ve yaygınlaşmaya başladığı yıllarda bu sitelerde yazışarak arkadaş arayanların başvurduğu isim belirleme ve bu isimle yazışma yöntemlerinden ilki uygun bir rumuzu isim olarak almak ve bu chat sitelerine bu rumuz ile üye olmaktı.

Bu yöntemin kullanıcıların kimlik güvenliklerini sağlama açısından önemli kazanımlarının olduğu varsayabiliriz. Nick olarak da adlandırılan bu rumuz uygulaması yıllarca aynı minvalde ve özellikte uygulanabilirliğini korudu. Halen daha birçok chat sitesinde nick alma bir zorunluluktur.

Ancak dileyen kullanıcılar nick olarak kendi isimlerini de belirleyebilmektedirler. Tamamen kullanıcı tercihine bağlı bu uygulamada yukarıda belirttiğimiz güvenlik unsurunun yanı sıra farklı kazanımlar da hedeflenmektedir.

Seslichat Flaşnikler En Çok Ne Sağlar?

Seslichat flaşnikler, yazı olarak alınan nick veya rumuzlardan farklı olarak görsel etiket olarak alınabilen rumuzları yani nickleri ifade etmektedir. Chat yapan kişilerin etiketi, markası ya da logosu olarak da ifade edebileceğimiz seslichat flaşnikler, sesli chat yapılabilen chat sitelerinde kullanılan nicklerdir.

Etkileyici olabileceği gibi dikkat çekerek linkinizin tıklanarak sizinle tanışmak isteyen insanların sayısını arttırabilen nickler sıklıkla tercih edilmektedir.