Arkadaşlık siteleri sayesinde gün içinde edindiğimiz bilgileri paylaşabilir, duyduğumuz ya da okuduğumuz olayları tartışabilir veya öğrenmek istediğimiz bilgileri sohbet ederek öğrenebiliriz. Ancak bu hemen olmayacak bir işlemdir. Nasıl ki reel hayatımızda bir topluma girmek için bir takım gereksinimler varsa arkadaşlık sitelerinde ki sohbet ortamları içinde bu geçerlidir.

Binlerce kişinin olduğu bu ortamlarda kendimizi kabul ettirmenin bir kaç seçeneği var. Bunları uyguladığınızda sizde arkadaşlık sitelerinde etkin bir sohbetçi olabilir ve sohbetin aranan ismi olabilirsiniz.

1- Sohbet etmeye girdiğiniz yerde insanları ilkin gözlemleyin. Kim nasıl yazıyor ne sıklıkta yazıyor bunları öğrenin.

2- İlk aşamalarda çok üzün cümleler kurmayın fazla smiley kullanmayın. İnsanların çoğu uzun yazılara pek rağbet etmezler. Anlaşılır bir biçimde düzgün kelimelerle yazın.

3- Kendi yazı stilinizi belirleyin.

4- Savunduğunuz görüşleriniz olsun. Fazla münakaşaya girmeden bildiklerinizi aktarma yolunu seçin.

5- Birden fazla kişi ile sohbet hem sizi hem de karşınızdaki insanları yoracaktır. Tek yada iki kişiye odaklanın.

6- Güncel olaylara dikkat çekin.

7- Sohbetin geneline uyun sivri çıkışlar yapmayın.

8- Selam almak önemlidir. Kişilerin hallerini hatırlarını sorun.

9- İnsanlara iyi davranın. Kötümser olmayın.

Bunlar ilk aşama içindi. Arkadaşlık Sitelerinde Sohbet yapılabildiğinde insanların en büyük hobisi olabilir. Şimdi amaca odaklanalım. Neden arkadaşlık sitelerinde sohbete ihtiyaç duyarız.

1- Reel hayatımız kısıtlıdır.

İçe kapanık biri olabiliriz. Yüz yüze sohbet etmiyor olabiliriz. Arkadaşlık sitelerinde sohbet bizim için uygun olabilir.

2- Arkadaşa ihtiyacımız vardır.

iş ve çevre gereği çevremizde muhabbet edecek dost olacak kişiler olmayabilir. Ya da reel hayatımızda insanlara güvenmiyor olabiliriz. Bu yüzden bizi sadece yazılarımızla kabul edecek bir ortama ihtiyaç duyabiliriz.

3- Bilgi alış verişi yapmak için.

İnsan birilerine anlatamayacaksa öğrendikleri ne iş yarar ki öğrenmek. Çevremizde bizi dinleyecek insan sayısı az olabilir. Ya da düşüncelerimizi dinleyecek fikir yürütecek insanlar olmayabilir. Arkadaşlık sitelerinde sohbet bilgi birikimimiz paylaşmamız açısından uygun bir seçenektir.

4- Aşkı arkadaşlık sitelerinde bulacağımıza inanıyoruz dur.

En büyük çoğunluk 4. madde aslında. İnsanlar arkadaşlık sitelerinde sohbete gönül ilişkisi için girerler. Görmediğimiz kişilere sevgi beslemek daha kolaydır. Zaten insan aşk için yaşamaktadır. Karşı cinsi etkilemenin yazı ile daha kolay olacağının kanaatindeyim. Bir arkadaşlık sitesinde aşk arıyorsanız şu maddelere göz atın.

1- Öncelikle karşı cinsin nickine odaklanın. Sohbet genelinde o kişiyle irtibat kurmaya çalışın.

2- Hemen özeline gitmeyin. Bu sizi küçük gösterir. Aşırı derece de çok üstüne düşmeyin.

3- Yaşını, yaşadığı şehri ve mesleğini hemen sormayın. Zamana bırakın bazı şeyleri.

4- En az 3 gün bekleyin. İsminize sesleniyorsa ve size yönelik konuşuyorsa yada siz gittiğinizde konuşmayı kesiyorsa özele gitme vaktiniz gelmiştir.

5- Sürekli sizinle sohbet etmesi için sıkıştırmayın. O size yazsın. Sorularını cevapsız bırakmayın.

6- İşiniz çıkarsa mutlaka haber verin. Kimse bekletilmekten hoşlanmaz.

7- Bir süre sonra aranızdaki ilişki ilerleyecek ve birbirinize uygun olduğunuzu göreceksiniz.

Sanal aşk yalan aşk” bir klişedir. İlişkinin en güzel halidir. Arkadaşlık, muhabbet bir insanın ekmek ve sudan sonra en büyük ihtiyacıdır.

Hoş sohbetler dilerim.